6 Haziran 2013 Perşembe

Gezi Parkı

Bugün yine iş çıkışı Taksim'e gittim. Ancak, bugün gitmemin önemli bir nedeni vardı; bugünün Miraç Kandili olması ve 5 Haziran Dünya Çevre Günü olması. (Öhöm! Bugün bir de benim doğum günüm olur:)

Biliyorsunuz Gezi Parkı'nı ziyaret eden halk, parka giderken alandaki direnişçilere yiyecek/içecek yardımında bulunuyor... Parkta birden fazla bedava yiyecek dağıtılan stantlar mevcut... Malumunuz Çarşı Grubu da açıkladı dün, bugün "Kandil Simidi" götürülecekti parka... Ben de ziyaretimde kandil simitlerimi almaya karar vererek kandil simidi götürdüm... (Taksim'de bulunan Lebon Pastanesi'nden simitleri alırken pastanedekiler aynen; "...son yıllardaki en fazla kandil simidi satışı yaptığımız kandil oldu! Herkes Gezi Parkı'na kandil simidi götürüyor, normalde 1 parti yapardık, hepsini satamazdık bile; bu bugünkü 3. parti ve bunlar da bitmek üzere!" dedi. :)

Ancak, ben simit dışında ayrıca Gezi Direnişinin ruhuna ve Dünya Çevre Günü'ne özel de bir şeyler götürmek istedim, ve aklıma ilke gelenler, "Barış", "Sevgi", "Doğa" ve "Yeşil" idi. Salı günü işten hemen geldim, zevkle işe koyularak yaptım bu kurabiyeleri ve yine zevkle koydum parktaki yemek stantlarından birine  kurabiyelerimi :)

Ve son bir not naçizane: Nasıl güzel bir his anlatamam orada bulunmak! İstanbul'da yaşayan herkese sesleniyorum; mutlaka gidin Gezi Parkı'na! Yerlerde oturun, kitap okuyun, müzik dinleyin, arada alkış tutun, slogan atın, ortamdaki huzuru hissedin diyorum ve tüm inananların Miraç Kandili mübarek; ve tüm yeşilsever insanların Dünya Çevre Günü kutlu olsun diyorum! 

  

doğayı sev <3 by nb.

2 yorum:

 1. kandilin mübarek olsun...
  doğum günün kutlu olsun...
  dünya çevre günün kutlu olsun...
  "barış" ve "sevgi" dolu, "yeşil" bir "doğa" içinde bir yaşamın olsun...

  YanıtlaSil
 2. Güzel dileklerine katılmamak mümkün değil, kurabiyelerle harikalar yaratmak ya da lezzetli mesajlar mı desem bilemedim.. ellerine sağlık..doğum günün kutlu olsun..

  YanıtlaSil